Отборът на Наполи направи поредната важна крачка към голямата си мечта - шампионската титла в Италия.

Неаполитанците спечелиха регионалното гостуване на Салернитана с 2:0 и по този начин увеличиха своя аванс на върха.

След изиграване на точно половинат от мачовете си през сезона, Наполи има аванс от 12 точки пред Милан и 13 пред Интер, като и двата тима са с по мач по-малко.

Освен това момчетата на Спалети продължиха да играят по убедителен начин, като в досегашните си 19 мача те загубиха точки едва в три, а спечелиха останалите 16.

ВИДЕО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Днес едва ли някой е очаквал издънката да дойде точно срещу тима на Салернитана, който има най-слабата отбрана в италианската Серия "А".

Домакините избраха дефанзивната тактика тази вече и почти успяха да удържат нулево реми до почивката, преди дълбоко в добавеното време Джовани Ди Лоренцо най-сетне да вкара гола на успокоението.

Десният флангови играч се разписа с 48 минути след началото на мача през първата част, а в 48 минута на мача, три след началото на второто полувреме, Наполи успя да реши всичко.

Този път герой бе обичайният заподозрян - Виктор Осимен, който бе на точното място, за да довкара отбитата от вратаря топка за 2:0.

До края особена интрига в мача нямаше, а Наполи съвсем спокойно удръжа своя аванс, за да отнесе задължителните и заслужени три точки към дома.

Снимка: Getty images