Раздираният от проблеми отбор на Наполи сътвори сензация в италианската Серия "А", побеждавайки шампиона Ювентус с 2:1.

Въпреки игровите проблеми и скандалите между футболисти и президент, неаполитанците успяха да направят страхотен подарък на феновете си, срещу така мразеният от тях гранд в "чернобяло".

Атомната атака с Кристиано Роналдо, Пауло Дибала и непрестанно освирквания Гонсало Игуаин не успя да помогне на Юве, който остава на първата позиция, но преднината бе скъсена.

Днес Интер и Лацио направиха равенства в мачовете си, което се прие като провал. Въпреки това, спечелените точки приближиха двата тима до шампиона. Интер е втори с изоставане от три точки, докато Лацио изостава с пет, но има и мач по-малко.

Двубоят на "Сан Паоло" в Неапол бе равностоен, но домакините бяха отборът, с по-голямо желание за крайния успех. Силната мотивация на играчите в синьо бе очевидна, а в крайна сметка това се отплати, защото те бяха тези, които празнуваха след края на мача.

Юве от своя страна определено не игра на нужното ниво, но въпреки това имаше шансове, с които можеше да обърне развоя на мача.

След първо полувреме без голове, резултатът бе открит в 63-ата минута. Тогава Лоренцо Инсиние отправи мощен удар, който вратарят Шчесни изби право в ръцете на полския си сънародник Пьотър Жиелински, а той я довкара от близка дистанция.

Ювентус се хвърли в атаки да тързи изравняване, но "Сан Паоло" отново избухна в радост в 86-ата минута.

Тогава техният любимец, местното момче Лоренцо Инсиние вкара с хубав удар от воле след центриране на Хосе Кайехон.

Кристиано Роналдо все пак реши да напомни, че е на терена, като вкара в полседната 90-ата минута, за да върне макар и малка надежда на тима си за изравняване.

То можеше и да стане факт в последните секунди, когато Гонсало Игуаин можеше да смълчи трибуни, които някога го боготворяха. Той отправи атрактивен удар от задна ножица, но вратарят спаси.

Снимка: Getty images/Gulliver photos