Байерн (Мюнхен) победи Ред Бул (Лайпциг) с 1:0 в среща от междинния 16-ти кръг на Бундеслигата.

Така баварците се възползваха от грешната стъпка на Борусия (Дортмунд) вчера и разликата между двата отбора падна на шест точки в полза на "жълто-черните".

Успехът на хората на Нико Ковач дойде изключително трудно с гол на Франк Рибери в 83-та минута. Французинът, който ще напусне отбора в края на сезона, показа голямата си класа, след като литна двама защитници на съперника с един финт, за да си освободи коридор към мрежата. Много красив гол.

Преди това Байерн направи 3-4 големи пропуска. През първата част Робърт Левандовски удари греда сам срещу вратаря, а Дайо Упамекано с глава направи същото на отсрещната врата. След 70-та минута Никлас Зюле и Джошуа Кимих направи големи пропуски от непосредствена близост, като при втория големият виновник бе Петер Гулаши с невероятно спасяване.

В края на мача Щефан Илсанкер от гостите бе изгонен за груб щпагат срещу Тиаго Алкантара. Ренато Санчес потърси саморазправа и изблъска противника и също получи червен картон.

Байерн остава трети, но е с равни точки с втория Борусия (Мьонхенгладбах) - по 33. Лайпциг остава четвърти с актив от 28 точки: