Националът ни Валентин Антов помогна на новака в италианския елит - Монца, да се класира за втория кръг на Купата на Италия.

Българинът се появи в игра 20 минути преди края на мача между Монца и Фрозиноне, когато резултатът бе 2:2.

10 минути по-късно обаче домакините успяха да отбележат чрез Кристиан Гиткяер и с победа с 3:2 да се класират напред.

През миналия сезон, в който Монца извоюва историческото си класиране за елита, Антов изключително рядко влизаше в игра, заради което бе със статут на ненужен в отбора, собственост на Берлускони.

Информациите в италианските медии бяха, че Монца спешно търси къде да изпрати българина под наем, но появата му в игра в първия мач от сезона със сигурност е позитивен знак.

В следващия кръг от турнира за Купата, неговия Монца ще има гостуване на тима на Удинезе.