Левски изживя кошмарен мач при гостуването си на кипърския АЕК Ларнака и загуби с 0:3 в първа среща от втория квалфикационен кръг на Лига Европа.

"Сините" изиграха много силно първо полувреме, но в самия му край Живко Миланов получи пресилен втори жълт картон, който преобърна играта с краката нагоре.

През втората част в рамките на девет минути кипърците, без кипърец сред титулярите, реализираха три безответни попадения в рамките на девет минути и сякаш спокойно могат да мислят за следващия кръг. Триумфът им не е случаен, защото в общо 11 европейски мача на този стадион АЕК не е допускал гол.

Чудо ще е, ако Левски върне трите попадения без да допусне гол на свой ред на "Георги Аспарухов", още повече, че ще е без лидера си Миланов. За жалост позитивните знаци за Петър Хубчев през първата част бяха заличени болезнено.

Левски играеше много добре в началото и може да съжалява, че не поведе, след като новото попълнение Дени Алар направи голям пропуск сам срещу вратаря. После дойдоха нервни минути и съответно червеният картон.

Началните секунди бяха белязани от сблъсък на трибуните. Фенове на Левски се сбиха със стюардите около своя сектор, но за щастие не се стигна до крайни ексцесии.

В шестата минута новият нападател на Левски Дени Алар имаше страхотен шанс да открие. Той бе изведен по перфектен начин зад защитата от Мариани, но ударът му бе спасен от вратаря Рамирес. При последвалия корнер удар на Янис Каргас мина близо до вратата.

Последвалите миути бяха белязани от удар глава в глава за Иван Горанов, който трябваше да бъде превързан. Действията на терена бяха хаотични за двата отбора, а нарушенията зачестяваха.

В 23-та минута късметът отново обърна гръб на Левски. Далечен шут на Тиам бе спасен от вратаря Рамирес по блестящ начин.

След половин час игра няколко груби нарушения на играчите на "сините" нагнетиха напрежението и то взе превес спрямо футбола.

Заключителните минути на полувремето категорично бяха с преимущество за АЕК и тимът създаде напрежение пред вратата на Миятович.

В продължението на първата част Живко Миланов незалсужено получи втори жълт картон, след като почти налетя на противник, но контакт нямаше. Артистична проява на Начо Касес заблуди португалския рефер Тиаго Мартинс.

След почивката дойде едно от малкото дотогава добри голови положения за АЕК. Испанецът Акоран стреля неточно от добра позицция.

В 66-та минута Милан Мийатович направи страхотно спасяване след диагонален удар по земя на Апостолос Джиану. В последвалата атака обаче домакините поведоха. Именно Джиану реализира след пас на Начо Касес.

Само четири минути по-късно кипърците матираха за втори път съперника си. След хубаво двойно подаване Раул Руис реализира за 2:0.

В 75-та минута Ектор Евел отправи неспасяем силен удар от дистанция, с който матира Мийатович. Агонията за "сините" не спираше.

В края АЕК можеше да вкара четвърти гол, но нова добра намеса на "синия" страж го предотврати след удар с глава отблизо. Левски опита на свой ред да стигне до важно попадение на чужд терен, но с числен пасив не създаде кой знае какво.

Реваншът в София е след седмица.

АЕК: Тоньо Рамирес, Евел, Гонзалес, Мойсов, Раул, Начо Касес, Труюлс, Састре, Джиану, Тричковски, Акоран

ЛЕВСКИ: Милан Миятович, Живко Миланов, Янис Каргас, Нуно Рейш, Иван Горанов, Кали Тиам, Мартин Райнов, Давиде Мариани, Станислав Иванов, Паулиньо, Дени Алар