Черно море направи 0:0 с израелския Апоел Беер Шева като гост в първи мач от втория кръг на Лигата на конференциите.

И ако определено това може да се причисли към добрите турнирни резултати в Европа, детайлът, че двубоят всъщност се игра на 300 км от Варна, в Ловеч, не е маловажен.

Израелският отбор избра да домакинства именно в българския град, а му се падна и български съперник.

След седмица реваншът е пак у нас - Черно море вече ще е домакин, но в Разград, тъй като пък няма право да приема съперници в турнирите на УЕФА на своя стадион.

Изобщо - странна двойка в този аспект, но пък от гледна точка на резултати вероятно не е и най-важното къде са мачовете. Правилото за гол на чужд терен вече не важи.

"Моряците" проведоха мача по много добре изработен план на треньора Илиан Илиев и можеха да го спечелят. Исмаил Иса, един от най-опитните в редиците им, изпусна златен шанс в 68-ата минута. Той бе изведен сам срещу вратаря на гостите Марсиано и тича срещу него почти от центъра. Имаше цялото време на света да избере къде да стреля, а колко пъти сме виждали Иса да бележи в такива ситуации? Този път не стана, стражът спаси удара му.

Най-доброто, а всъщност и единствено опасно положение за Апоел дойде още в 50-ата секунда, когато израелският отбор уцели гредата на вратата на Черно море след центриране. Гол в тази ситуация можеше да даде друг ход на срещата, но за щастие не се случи.

В последните минути Апоел отново опита да притесни Пламен Илиев с далечни удари, но като цяло от този съперник не се видя нещо кой знае колко плашещо като за класата на българския представител. Преди година Беер Шева игра с Левски и пак направи 0:0 у дома (с разликата, че тогава двубоят бе в Израел), а после отпадна след 1:2 в София.

Сега след първата част от сблъсъка нещата са в същото положение. Не бихме имали нищо против развръзката също да е идентична.

Така вторият от миналия сезон в родното първенство тръгна плавно, без фойерверки, но с категорично добър турнирен резултат в сака.

"Морето" ще се надява да довърши работата след седмица в Разград, където ще има и много мощна подкрепа на феновете си. Днес само 350 от тях бяха допуснати до стадиона в Ловеч, тъй като това е квотата, отпусната като билети от домакините (както е по правило).

При краен успех над Апоел, Черно море чака мачове с чешкия Млада Болеслав или литовския Трансинвест в следващия кръг. В първата среща тази вечер чехите взеха аванс от 2:0 у дома.