Ботев (Пловдив) не успя да отбележи на АПОЕЛ (Никозия) във втори пореден мач и в крайна сметка приключи участието си в Лигата на конференциите след загуба с 0:2 в Кипър. Първата среща в София завърши при резултат 0:0, а днес на стадион "ГСП", където повече от 15 000 фенове подкрепиха домакините, "канарчетата" се сбогуваха с европейските клубни турнири след рикошет, довел до попадението за кипърския гранд.

Това по всяка вероятност бе и последната среща на Азрудин Валентич като треньор на пловдивчани, след като те започнаха сезона отчайващо и имат три загуби в три мача в първенството.

Напълно в реда на нещата, домакините от АПОЕЛ натиснаха съперника си още от самото начало и в рамките на минута стигнаха до два корнера пред вратата на Ботев. Като цяло българите рядко преминаваха центъра в началните 10 минути, но въпреки преимуществото си във владението на топката, домакините не успяваха да материализират превъзходството си.

Първата опасност бе в наказателното поле на кипърския тим - центриране от фаул доведе до разбъркване, при което Виктор Генев се размина с топката на метър от голлинията. Още в ответната атака Мариос Илия стреля от добра позиция с глава, но над вратата, десет минути по-късно Ферари също стреля неточно.

В 28-ата минута Емануел Току нахлу опасно отдясно в полето на домакините и стреля по земя, но покрай гредата. Десет минути преди почивката Илия пропусна сам срещу Ханкич, а в добавеното време на първата част АПОЕЛ поведе в резултата.

Исам Шабак стреля от дистанция, а топката се отби в български играч и остави неподвижен вратаря Ханкич, който просто изгледа как тя влиза във вратата му - 1:0.

Второто полувреме започна с промяна за гостите и пускането в игра на Дилан Мертенс. "Жълто-черните" се впуснаха напред, търсейки изравнителен гол, но определено им липсваха идеи и креативност. В 50-ата минута два нови рикошета накараха Ботев да изтръпнат, а след това над двадесетина минути не се случваше кой знае какво.

Резервата Мартин Секулич на два пъти можеше да се превърне в герой за българския тим, но първо се забави прекалено много, след като бе изведен хубаво в наказателно поле в 74-ата минута, а пет по-късно стреля неточно отдалеч.

Всичко приключи в 93-ата минута, когато Георге Ефрем сложи точка на спора за 2:0.