Отборите на Ботев (Пловдив) и АПОЕЛ (Никозия) оставиха развръзката в квалификациите на Лигата на конференциите за реванша. На националния стадион "Васил Левски" в столицата двата отбора не се победиха, не представиха особено интригуващ двубои на феновете по трибуните, а след 0:0 екшънът остана извън терена.

Преди началото на мача феновете на двата отбора се биха на Орлов мост, като може да се каже, че това бе най-интересната случка, свързана с мача днес.

Реваншът в Кипър е на 28 юли.

Гостите започнаха по-настоятелно, като още в 7-ата минута можеха да открият, но удар на Гомес след центриране на Теодору мина покрай вратата. Отговорът на Ботев бе неточен шут на Току три минути по-късно.

Снимка: БТА

АПОЕЛ продължи да действа по-активно и в следващите десетина минути пред Теодору и Сафо се откриха възможности, като трябва да отбележим първият точен удар в мача. Той бе на сметката на гостуващия тим.

В 30-ата минута Джеймс Ето'о получи жълт картон, а най-интересното в остатъка от първата част бе ситуация, при която Емануел Току излезе сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее.

Домакините видимо живнаха след подновяването на играта. Рано през втората част Брахими шутира към вратата на АПОЕЛ, а защитник на гостите блокира изстрела му.

Двадесетина минути преди края Минков стори същото с шут на Илия, а в 80-ата минута Чимбек стреля с глава за пловдивчани след центриране на Маркиньос, но за пореден път неточно.