ЦСКА 1948 е единственият български отбор, успял да отстрани съперника си в евротурнирите в четвъртък вечер. Създаденият през 2016 година отбор написа нова страница в историята си, след като за първи път елиминира съперник на европейската сцена - Будучност (Подгорица) в Лигата на конференциите. Българите завършиха 1:1 при визитата си столицата на Черна гора след 120 минути футбол и така с общ резултат 2:1 се класираха напред.

Първата среща в София завърши 1:0 за домакините, които в следващия кръг ще играят с кипърския Пафос, който се справи с литовския Жалгирис (Каунас) с 4:2 общ резултат.

Първото полувреме не изобилстваше от кой знае колко голови положения. Мачът започна на високо темпо, но без да има някакви опасности пред двете врати.

По-добрите шансове определено бяха пред домакините, но Петър Маринов се отличи с две страхотни спасявания, предотвратявайки гол във вратата си.

Младият вратар първо изби изстрел от границата на наказателното поле на Милан Вукотич в 27-ата минута, при който топката летеше неспасяемо точно под гредата му. След точно 30 минути футбол отново Вукотич бе в центъра на събитията, като пак стреля, този път от още по-далеч, а кълбото тупна точно пред вратаря, който го изби, след което последва греда.

В продължението Талис пък пробва Милан Миятович, на когото му се наложи да се разтегне максимално, за да избие насочения към долния му десен ъгъл шут.

Българите се разминаха с попадение в мрежата си при скоростна акция на съперника в 54-ата минута, а десет по-късно Будучност все пак поведе.

Това се случи след удар извън наказателното поле и поредното спасяване на Маринов, койото обаче нямаше време за реакция при добавката с глава на Перишич - 0:1 в 65-ата минута. Стражът продължи да впечатлява, като в добавеното време на мача отказа Джоканович с поредната си намеса.

Така след общ резултат 1:1 двата тима трябваше да играят продължения.

Неделко Пишчевич пропусна добър шанс след точно 100 минути футбол, а 60 секунди по-късно столичани нанесоха своя удар.

Комбинация между резервите Бузон и Сердюк завърши с гол на украинския нападател. Жека бе изведен с прехвърлящ пас от бразилския си съотборник, след което очи в очи с Миятович бе хладнокръвен и плъзна топката покрай него за 1:1.

След изравнителния гол ЦСКА 1948 трябваше да се защитава от непрестанните черногорски атаки. В предпоследната минута на продължението Сердюк пропусна да стане абсолютен герой за своя тим, след като този път не успя да преодолее черногорския вратар.