Футбол
Международен:  Conference League Qualification
Завършил след продължения
Будучност Подгорица
1
1
ЦСКА 1948
115' Смяна
Влиза: T.Rapnouil
Излиза: Thalis
0%
0%
Владеене на топката
BUD
58%
C48
42%
BUD
C48
BUD
C48
ПВ
РВ
Прод.
28 Жълт картон!   /   И.Иванович
31 Жълт картон!   /   M.Brnovic
46 Влиза:  В.Аджич  /  Излиза:  A.Orahovac
46 Влиза:  V.Perisic  /  Излиза:  P.Grbic
59 Жълт картон!   /   В.Аджич
60 Влиза:  I.Bojovic  /  Излиза:  I.Bulatovic
115'
73 Влиза:  C.Bouzon  /  Излиза:  Б.Карагерен
73 Влиза:  E.Tsenov  /  Излиза:  R.Bidounga
102 Важен ГОООЛ в продължението на мача!  /   Jeka
104 Жълт картон!   /   Jeka
106 Влиза:  Октавио  /  Излиза:  N.Piscevic
113 Жълт картон!   /   Р.Кирилов
115 Влиза:  T.Rapnouil  /  Излиза:  Thalis
Първо Полувреме 1ПВ
Второ Полувреме 2ПВ
Допълнително Време ОТ
Събития
Статистика
Коментари
Състави
H2H
Стадион Подгорица /  Черна Гора
01/08/2024 19:00  /  Завършил след продължения
Първо полувреме
0  -  0
28'
И. Иванович 
31'
M. Brnovic 
40'
Р. Даскалов 
Второ полувреме
1  -  0
46'
В. Аджич 
/ A. Orahovac
46'
V. Perisic 
/ P. Grbic
52'
Thalis 
57'
P. Nguinda 
/ S. Vasilev
59'
В. Аджич 
60'
I. Bojovic 
/ I. Bulatovic
65'
V. Perisic 
(M. Vukotic)
1 - 0
71'
Д. Гривич 
73'
C. Bouzon 
/ Б. Карагерен
73'
E. Tsenov 
/ R. Bidounga
76'
I. Bojovic 
82'
S. Djukanovic 
/ И. Иванович
88'
Л. Миркович 
/ A. Bulatovic
90'
Jeka 
/ M. Ilievski
Първо полувреме продължение
0  -  1
102'
Jeka 
(C. Bouzon)
1 - 1
104'
Jeka 
Второ полувреме продължение
0  -  0
106'
Октавио 
/ N. Piscevic
107'
O. Sarkic 
/ M. Brnovic
113'
Р. Кирилов 
115'
T. Rapnouil 
/ Thalis
Общ резултат
1  -  2

ЦСКА 1948 е единственият български отбор, успял да отстрани съперника си в евротурнирите в четвъртък вечер. Създаденият през 2016 година отбор написа нова страница в историята си, след като за първи път елиминира съперник на европейската сцена - Будучност (Подгорица) в Лигата на конференциите. Българите завършиха 1:1 при визитата си столицата на Черна гора след 120 минути футбол и така с общ резултат 2:1 се класираха напред.

Първата среща в София завърши 1:0 за домакините, които в следващия кръг ще играят с кипърския Пафос, който се справи с литовския Жалгирис (Каунас) с 4:2 общ резултат.

Първото полувреме не изобилстваше от кой знае колко голови положения. Мачът започна на високо темпо, но без да има някакви опасности пред двете врати.

По-добрите шансове определено бяха пред домакините, но Петър Маринов се отличи с две страхотни спасявания, предотвратявайки гол във вратата си.

Младият вратар първо изби изстрел от границата на наказателното поле на Милан Вукотич в 27-ата минута, при който топката летеше неспасяемо точно под гредата му. След точно 30 минути футбол отново Вукотич бе в центъра на събитията, като пак стреля, този път от още по-далеч, а кълбото тупна точно пред вратаря, който го изби, след което последва греда.

В продължението Талис пък пробва Милан Миятович, на когото му се наложи да се разтегне максимално, за да избие насочения към долния му десен ъгъл шут.

Българите се разминаха с попадение в мрежата си при скоростна акция на съперника в 54-ата минута, а десет по-късно Будучност все пак поведе.

Това се случи след удар извън наказателното поле и поредното спасяване на Маринов, койото обаче нямаше време за реакция при добавката с глава на Перишич - 0:1 в 65-ата минута. Стражът продължи да впечатлява, като в добавеното време на мача отказа Джоканович с поредната си намеса.

Така след общ резултат 1:1 двата тима трябваше да играят продължения.

Неделко Пишчевич пропусна добър шанс след точно 100 минути футбол, а 60 секунди по-късно столичани нанесоха своя удар.

Комбинация между резервите Бузон и Сердюк завърши с гол на украинския нападател. Жека бе изведен с прехвърлящ пас от бразилския си съотборник, след което очи в очи с Миятович бе хладнокръвен и плъзна топката покрай него за 1:1.

След изравнителния гол ЦСКА 1948 трябваше да се защитава от непрестанните черногорски атаки. В предпоследната минута на продължението Сердюк пропусна да стане абсолютен герой за своя тим, след като този път не успя да преодолее черногорския вратар.

ИЗБРАНО