ЦСКА 1948 изигра не лош мач при гостуването си на ФКСБ в Букурещ, но загуби с 2:3 реванша във втория квалификационен кръг в Лигата на конференциите.

Така европейският дебют на българския тим приключи след общ резултат 2:4, след като в София румънците победиха с 1:0.

Днес "червените" на Атанас Рибарски имат за какво да съжаляват, тъй като след слабо първо полувреме и изоставане в резултата успяха да обърнат през второто. Бяха в позиция да влязат в продължения, но допуснаха обрат в последните 10 минути.

В герой за домакините се превърна хърватският полузащитник Дамян Джокович, който вкара първото и второто попадение за победителите. Третото в самия край реализира Октавиан Попеску, а за нашите точни бяха Педриньо и Реян Даскалов.

През първото полувреме румънците имаха по-чистите положения. В седмата минута ФКСБ вкара топката във вратата, но правилно бе отсъдена засада при попадението. Вкара го халфът Адриан Шут след сериозен рикошет.

В 11-ата минута домакините стигнаха и до удар в напречната греда, като заслуга за това имаше и Даниел Наумов, който пък докосна топката. После в 25-ата минута Дариус Олару намери Флоран Коман на добра позиция, за да последва удар над вратата.

Постепенна атака на румънците в 27-ата минута завърши с подаване на Коман в наказателното поле, където от чиста позиция Дамян Джокович прати топката в далечния ъгъл. Сериозна заслуга има и италианецът Андреа Компаньо, който притиснат от двамата защитници ги елиминира технично с пас с пета към Коман.

Най-добрият шанс за родния тим дойде в 34-ата минута, но централният нападател Видяр Кяртансон направи ужасен пас към Педриньо и заличи възможността.

ЦСКА 1948 започна много силно второто полувреме и успя да изравни резултата в 49-ата минута. Отнета топка в центъра на терена позволи на Георги Русев да пробие по десния фланг и да центрира перфектно към бразилеца Педриньо, който пък с глава не остави шанс на домакинския страж.

Попадението изнерви домакините и те на бърза ръка си изкараха няколко жълти картона. Освен това продължаваха да бъдат затруднени от пробивите на Георги Русев.

Обратът стана пълен в 68-ата минута, когато бразилската резерва Телис центрира от фаул, а Реян Даскалов насочи топката с глава към далечния ъгъл и с помощта на гредата я прати във вратата - 2:1.

В 75-ата минута ФКСБ вкара топката във вратата, но за втори път в мача напразно, защото имаше засада. Резервата Алесандру Балуца бе изведен в нередовна позиция зад защитата.

За съжаление ФКСБ направи много хубава атака в 82-ата минута, при която Балута изведе Джокович и той не сгреши сам срещу вратаря за 2:2. ЦСКА 1948 можеше да отвърне още в следващата атака, но удар по земя на Бирсент Карагерен мина покрай вратата.

В края на мача ФКСБ успя да стигне до победно попадение. Реализира го Октавиан Попеску след множество рикошети в наказателното поле и удар по земя от чиста позиция.

ФКСБ: 32. Тарнувану, 33. Радунович, 6. Харуц, 5. Дава, 2. Крецу, 27. Олару, 8. Шут, 88. Докович, 7. Коман, 11. Микулеску, 9. Компаньо;

ЦСКА 1948: 29. Наумов, 31. Рапнуи, 5. Елитон, 87. Петров, 24. Гурища, 39. Умарбаев, 22. Даскалов, 8. Педриньо, 13. Стоичков, 10. Русев, 9. Кяртансон.