Лудогорец завърши наравно 0:0 със словенския шампион Мура в мач от втория квалификационен кръг на Шампионска лига.

С това нулево реми двата тима оставиха цялата интрига за реванша, който е след седмица в Разград.

Получилият се резултат обаче е по-скоро разочароващ за родния първенец, който влезе като фаворит в сблъсъка срещу Мура.

Лудогорец също така бе отборът, който игра с повече агресия и самочувствие, но за трети пореден мач в Европа показа, че изпитва доста затруднения, когато срещу себе си има добре подредена отбрана. Подобно бе ситуацията и в предишния кръг срещу Шахтьор (Солигорск), но тогава разградчани успяваха да се доберат до гол

Именно това бе основното оръжие на добре сложения физически тим на словенците. Те разчитаха на здрави сблъсъци и добра организация, а с опасните си контраатаки дори стигнаха до две доста добри положения, едното от тях завършило с удар в гредата.

Идеите и фантазията в атака, които Лудогорец демоснтрраи срещу ЦСКА преди дни ги нямаше, но трябваи да отбележим, че в двубоя за Суперкупата "червените" играха доста по-отворено, отколкото Мура днес.

Подобен бе резултатът между едноименният предшественик на този Мура, който преди 9 години направи 0:0 с ЦСКА в Словения, а след това елиминира родния гранд с 1:1 в София.  Добрата новина сега е, че вече головете на чужд терен не важат и Лудогорец няма как да отпадне директно при голово равенство в реванша.

Снимка: Getty images

Лудогорец започна атакуващо и със самочувствие от първата минута, като почти не позволяваха на словенския им опонент да преминава централната линия на терена.

Това обаче не водеше до чисти положения, а до множестви центрирания и изсипани топки, както и продължителни пасове по ширината на терена, които не носеха опасност.

Противно на логиката, до чист шанс стигна тима на Мура с първата си сериозна атака, Тогава младият нападател Кай Ципот навлезе в наказателното поле и отправи диагонален шут, който разградския страж Кахлина спаси.

Като най-чисто положение за Лудогорец през тази първа част може да отбележим ударът от малък ъгъл на Икоко, както и ситуацията, при която нападателят Сотириу не успя да стреля от няколко метра разстояни. И двете положения дойдоха в последните пет минути на това полувреме.

Втората част започна по-активно за домакините, които съзададоха няколко добри атаки в първите му пет минути, а веднъж Кахлина отново трябваше да избива в корнер.

Постепенно Лудогорец отново пое инициативата, но по подобие на първата част това не водеше до чисти положения, а само хаотични центрраиния и много пасове без особен смисъл.

В 77-ата чудесен шанс се откри пред Елвис Ману, който си спря топката в наказателното поле и стреля, но неточно. Топката дори обърса външната част на страничния стълб на словенската врата.

И когато натискът на Лудогорец се засилваше и разградчани изглеждаха близо до гола, то Мура създаде опасна атака, при коят само гредата спаси родния шампион.

Капитанът Жига Коуш получи топката и от около 15 метра отправи мощен шут, който се отби от горната греда на Лудогорец.

До края гол не падна, нямаше и положение това да се случи, а двата тима приключиха мача си без гол.