ЦСКА разгроми с 4:0 пред 8000 фенове Македония Гьорче Петров в реванша от втория кръг на Лига на конференциите. Първият мач в Скопие завърши 0:0, но играчите на Саша Илич намериха начин да се реваншира пред феновете на стадион "Българска армия".

"Червените" започнаха устремно двубоя и съвсем логично успяха да открият резултата в 31-вата минута, когато капитанът Юрген Матей се разписа с хубав удар от въздуха след центриране от корнер.

Веднага след попадението играчите на Македония пробваха да изравнят с опасен удар, но вратарят на ЦСКА Густаво Бусато демонстрира чудесен рефлекс.

Попадението изнерви и двата отбора, като до почивката съдията даде 3 жълти картона - два за ЦСКА (Амос Юга и Бауренски) и един за гостите. В последната минута на първата част пък Туфегджич пропусна да удвои, стреляйки над вратата.

В 48-ата минута Йомов имаше възможност да потърси с воле вратата на отбора от Северна Македония, но ударът на крилото беше крайно неточно и излезе в аут. Той обаче не сбърка в 61-вата минута, когато бе изведен от Туфегджич срещу вратаря на гостите и прати топката в мрежата за 2:0, успокоявайки феновете по трибуните.

В 78-ата минута ЦСКА успя да откаже окончателно съперника след дебютен гол на новото сръбско попълнение Лазар Туфегджич, който отблизо направи добавка.

До края имаше време за гол и за още едно ново попълнение - Дюкенс Назон също успя да се разпише, откривайки головата си сметка в тима.

В следващия кръг тимът на Саша Илич ще срещне ирландския Сейнт Патрикс Атлетик, който имаше нужда от дузпи, за да елиминира словенския Мура. Първата среща бе завършила 0:0 и след ново равенство 1:1 ирландците показаха по-здрави нерви при 11-метровите удари и спечелиха с 6:5.

По програма първият двубой срещу Сейнт Патрикс Атлетик е в София е на 4 август, но може да се стигне до разместване заради това, че и Левски трябва да домакинства по същото време.