Божидар Краев записа малко над час игра при загубата на неговия Жил Висенте с 0:1 от шампиона Бенфика.

Българинът по традиция започна от първата минута за своя тим, но бе заменен от Уго Виейра в 64-ата минута на мача.

По това време Жил Висенте вече изоставаше в резултата, който бе открит от бразилеца Карлос Винисиус в 15-ата минута.

За 22 кръга в португалския елит, Краев е изиграл 20 мача, 19 от тях като титуляр. Халфът има и три гола, като два от тях са срещу грандовете Порто и Спортинг, но националът не успя да стори това и срещу Бенфика.

Неговият Жил Висенте пък заема 11-ото място в класирането. Новакът е на 11 точки над заната на изпадащите и на 10 зад зона Европа.

Краев ще пропусне утрешната контрола на България срещу Беларус, както почти всеки наш играч в чужбина. Причината е, че датата не е официално предназначена от ФИФА за двубои на националните отбори, заради което всеки играч има ангажименти с клубния си тим, който не е длъжен да го пуска за контролата.

Така в селекцията на Георги Дерменджиев, която утре от 17:00 се изправя срещу Беларус, има 21 играчи от родната Първа лига и само двама легионери.