Българският национал Димитър Митов запази втора поредна суха мрежа за новия си отбор Абърдийн в Шотландия. Вратарят бе главно действащо лице за отбора при победата с 1:0 при гостуването на Рос Каунти, след като предотврати гол във вратата си, спасявайки дузпа.

Стражът отрази изстрел от бялата точка на Ронан Хейл в 65-ата минута, като това се случи при резултат 0:0.

Четвърт час по-рано гол на Слободан Рубежич за Абърдийн не бе зачетен, ала в крайна сметка гостите все пак се пребротиха за победата. Трите точки станаха реалност благодарение на Кевин Нисбет, реализирал победния гол в осмата минута на продължението на двубоя.

Абърдийн води в класирането на Премиършип с 12 точки след четири кръга и голова разлика от 8-2, следван от Слетик и Рейнджърс, които все още не са изиграли своите мачове този уикенд и са съответно с 12 и 9 точки.

27-годишният Митов премина в някогашния отбор на Илиян Киряков по-рано това лято, след като миналия сезон игра за друг шотландски тим - Сейнт Джонстън. На професионално ниво той е играл само на Острова, където е бил част още от английските Чарлтън, Канви Айлънд и Кеймбридж Юнайтед.

През 2023 година той дебютира за България, като досега има 3 мача и попадна в състава на Илиан Илиев за мачовете от Лигата на нациите този месец.