Националният вратар на България Димитър Митов изигра силен мач, за да може неговият Абърдийн да постигне впечатляващ резултат при гостуването си на доминатора Селтик - 2:2.

Пред погледа на клубната легенда Сър Алекс Фъргюсън Абърдийн изигра пореден добър мач, след като до момента беше с пълен актив от 7 победи в 7 мача.

Същото беше валидно и за Селтик и така двата отбора остават изравнени на върха в класирането с по 22 точки. Те водят с по шест на Рейнджърс, който е с мач по-малко и утре гостува на Килмарнък.

Въпреки че допусна два гола, Митов имаше ключови намеси, с които остави съотборниците си в играта.

Днес Селтик поведе бързо с 2:0 след японски голове на Рео Хатате и Кього Фурухаши съответно в 24-ата и 27-ата минута. ПРез втората част обаче Естер Соклер реализира за 1:2, а след час игра Греъм Шини бе точен за крайното 2:2.