Георги Дерменджиев няма да може да разчита на трима футболисти за гостуването на България на Финландия в Лигата на нациите. Днес националите отпътуваха за Хелзинки, където утре ще играят с домакините, но това се случи в намален съставв.

С останалите за северната страна не тръгнаха Георги Костадинов, Галин Иванов и Николай Михайлов.

Костадинов така и не успя да се възстанови от контузия, поради което не игра при 1:3 срещу Унгария, докато Галин Иванов получи травма при домакинската загуба и напусна още преди края на първото полувреме. Вратарят Михайлов също има здравословен проблем.

Доминик Янков и Валентин Антов, които са част и от младежкия тим, по всяка вероятност ще играят утре във финландската столица, а след това ще бъдат върнати при връстниците си за важния мач с Полша.

В исторически план България нма нито една загуба срещу Финландия. Това обаче не е всичко - "лъвовете" са с перфектен баланс срещу съперника - шест победи в шест мача и голова разлика 18:1.

За последно двата отбора се срещнаха в контрола през 2008 година, завършила 2:1 за родните футболисти.