Черно море разгроми Ботев Враца с 5:0 в среща от 25-ия кръг на Първа лига, играна на стадион "Тича" във Варна.

"Моряците" продължават с прекрасните си игри през този сезон и заслужено се изкачиха до третото място с актив от 45 точки, задминавайки Ботев Пловдив. Единствената им загуба през тази година остава тази от Лудогорец.

За врачани, които наскоро се разделиха с треньора Даниел Моралес, свободното падане продължи с пета поредно поражнеие и нито една спечелена точка през 2022-а. Те са на предпоследната 13-а позиция с 19 точки.

Победата е най-категоричната за Черно море в българския елит от цели 10 години. През 2012-а "моряците" победиха със 7:1 Калиакра (Каварна) в едно от морските дербита на шампионата ни.

В началото на днешния мач гол на Матиас Курьор с глава беше отстранен при странни обстоятелства, но все пак "моряците" поведоха в 14-ата минута със страхотно изпълнение на Васил Панайотов от дистанция.

В 21-ата минута Курьор отново вкара, а този път голът му бе зачетен. Той реализира с добавка след спасен удар на Цветомир Панов.

Пет минути по-късно резултатът вече беше класически. Триходова комбинация завърши с асистенция на Курьор и десетия гол за сезона на Евгений Сердюк.

Четвъртият гол не закъсня и дойде в 35-ата минута. Сердюк този път беше асистент за Пабло Гарсия и последният не сгреши сам срещу вратаря. Защитата на врачани беше потресаваща в тези моменти.

Петият гол за "моряците" бе единственият през второто полувреме. Той падна в 69-ата минута, когато украинецът Сердюк се възползва от хубав пас на Мазир Сула и бе точен от малък ъгъл.