Борнемут победи Челси с 4:0 при домакинството си в междинния 24-и кръг на Висшата лига и задълбочи проблемите в лондонския си съперник. Нанесе му най-голямата загуба от 1996-а насам.

Хората на Маурисио Сари бяха неузнаваемо слаби и логично си тръгнаха с "пълна кошница" за трета поредна загуба в гостуване през сезона.

Лондончани излязоха с всичките си звезди - Азар, Игуаин, Педро и Канте, но бяха шокирани от по-амбицирания си съперник, който ги победи и преди година, но с 3:0 на "Стамфорд Бридж".

На "Виталити" в прохладната нощ през второто полувреме се разписаха Джошуа Кинг (47', 74'), Дейвид Брукс (63') и Чарли Даниелс (90+5').

В друга среща от този кръг Тотнъм победи измъчено Уотфорд на "Уембли" с 2:1. Крейг Каткарт откри за "стършелите" през първото полувреме, но Хюн-Мин Сон (80') и Фернандо Йоренте (87') направиха пълен обрат с късни голове.

Така третият Тотнъм дръпна на четвъртия Арсенал с цели седем точки, а петият Челси е с равни точки с "артилеристите".

Саутхемптън и Кристъл Палас междувременно завършиха 1:1 на "Сейнт Мерис" и остават на четири точки от опасната зона.