Най-скъпите играчи и лидери провалиха Манчестър Юнайтед в полуфинала за Купата на ФА, където Челси надигра убедително "червените дяволи" с 3:1. Двубоят мина при превъзходство на тима от Лондон, но дори играчите на Франк Лампард не са чакали да бъдат толкова сериозно подпомогнати от кошмарните грешки на съперника.

Първото полувреме мина при доминация на Челси, но сериозните положения липсваха. В края играта бе спряна за тежка травма на Ерик Баи от Юнайтед, който удари главата си в тази на съотборника Хари Маугайър и бе изнесен в безпомощно състояние с носилка. Спирането бе дълго и 12 минути бяха добавени към тези първи 45.

В 11-ата от тях Оливие Жиру откри с тънък удар след центриране отдясно на Сесар Аспиликуета, като намесата на вратаря Давид де Хеа бе неубедителна. И все пак - това не бе вратарски гол, просто такъв, който най-добрите в света спасяват...

В първата минута на второто полувреме обаче Де Хеа си пусна напълно "негов" гол - удар на Мейсън Маунт изглеждаше сравнително безобиден, преди вратарят да изпроводи топката в мрежата си с нещо, което не може да бъде определено като спасяване.

За човек, който получава по близо 400 000 лири на седмица и е най-скъпоплатен на този пост в света, недопустима грешка.

3:0 дойде в 74-ата минута, когато центриране отляво бе отклонено във вратата от Хари Магуайър, който пък е най-скъпият защитник в света.

За десерт рекордният трансфер на Юнайтед Пол Погба, оставен резерва, се включи потресаващо през второто полувреме и буквално се разхождаше по терена. В 85-ата минута Юнайтед върна един гол от дузпа, реализирана от Бруно Фернандеш.

Така на 1 август финалът за най-стария трофей в света е лондонски - Челси срещу Арсенал.

Тези два отбора имат общо 21 купи в турнира, като "артилеристите" са рекордьор с 13. През новия век "сини" и "червени" от столицата са били общо 14 пъти на финала, като 11 пъти са печелили трофея (6:5 за Арсенал).

Снимка: Getty Images/Guliver Photos