Левски се качи на върха в класирането в родното първенство поне за ден, след като преодоля Славия на неговия стадион с 2:0.

Головете паднаха късно - в 73-ата и 81-вата минути, но дойдоха закономерно след превъзходство на "сините" през целия мач.

Така отборът на Петър Хубчев ще води в таблицата поне до утре, когато Лудогорец приема Арда и с успех може да си върне лидерската позиция.

Снимка: Bulphoto

Левски стартира ударно мача и в първите 7-8 минути изпусна две добри ситуации. Особено чиста бе тази пред Найджъл Робърта, който не успя да вкара от 2-3 метра, след като Мартин Райнов конфузно не уцели добре топката от не по-малко чиста позиция.

Мачът се укроти във втората половина на първото полувреме, а след него се случиха и грозни сцени в сектора с фенове на Левски, които счупиха десетки седалки. Ситуацията обаче бе овладяна с намесата на полиция, без да се стига до арести и сблъсъци.

"Сините" тръгнаха още по-стръвно след паузата, но отново не успяваха да вкарат. Франко Мазурек имаше най-добрата ситуация, но от дъгата на наказателното поле не уцели вратата.

Аржентинецът бе заменен от Фелипе Нашименто в 71-ват минута, а две минути по-късно това се оказа златната смяна на Хубчев.

Нашименто взе топката на гърди при поредната атака, отбита от бялата защита, промуши се между бранители и стреля над излезлия да го пресрещне вратар Георги Петков - 0:1!

Играта се отвори, Славия най-после тръгна да търси гол, а Левски удари отново, вече и в пространствата, зейнали в "бялата" отбрана.

Станислав Иванов открадна топката от Венци Бенгюзов, напредна от центъра на терена и стреля точно до гредата в близкия ъгъл - 0:2.

20-годишният "син" юноша бележи в трети пореден мач, след като вкара и на ЦСКА (2:2) и на Черно море (3:0).

Веднага след второто попадение, Славия поиска дузпа и трябваше да получи такава, но реферът Драгомир Драганов не вида нарушението на Янис Каргас срещу Димитър Велковски.

И тази ситуация, както и немалко други в мача, предизвикаха нерви, бутане и сблъсъци по игрището. Драганов опитваше да укротява страстите, даде и 5 жълти картона.

Левски е на върха и продължава да мечтае за първа титла от 10 години.

Славия е девети с едва 10 т. от първите 10 кръга.

Съставите:

Славия: Петков, Патев, Хуманес, Гамаков, Пападийн, Бенгюзов, Стоев (Тасевски), Шоколаров, Иванов, Велковски, Кръстев (Мицански)

Левски: Миятович, Миланов, Ейолфсон, Каргас, Горанов, Райнов, Тиам, Паулиньо (Мохамед), Станислав Иванов, Мазурек (Нашименто), Робърта (Алар).