Неапол се оказа доста опасен град, но не за феновете, каквито опасения имаше, а за играчите на Ливърпул, които отнесоха четири гола.

Местният Наполи победи мърсисайдци с 4:1 в мач от Шампионска лига, като за трети път в последните четири сезона, английският тим трябваше да преклони глава на стадион "Диего Армандо Марадона".

А в дните преди мача по оста Ливърпул - Неапол се разрази скандал, защото английският клуб предупреди своите фенове да внимават, защото отиват на опасно място, където може да станат жертва на грабеж.

Това естествено вбеси домакините. За инциденти между феновете по улиците на града на този етап няма данни, но на терена Ливърпул изживя една от най-кошмарните вечери в ерата на Юрген Клоп.

Още от самото начало всичко за мърсисайдци се обърка, защото в петата минута Джеймс Милнър игра с ръка в наказателното поле и това означваше дузпа за Ливърпул, която Пьотър Зиелински реализира за 1:0.

А с направената от Милнър дузпа, странните и доста слаби изяви на играчите на Ливърпул в отбрана не спряха, като Наполи не срещаше особени трудности да стига до положения.

Виктор Осимен нацели и греда, а в 16-ата минута той си изработи нови дузпа, която обаче пропусна.

Но дори и пропуските не смутиха неаполитанците, които продължиха да атакуват. В 31-ата минута Андре Замбо Ангиса удвои, а в самия край на полувремето току що появилият се принудително от пейката Джовани Симеоне направи резултата класически.

Истински кошмар за Ливърпул, който продължи с първите минути на втората част, когато с втория си гол в мача - Пьторъ Зиелински вкара за 4:0.

За щастие на мърсисайдци Луис Диас направи срама една идея по-малък. Той бързи намали за 1:4, а макар до края и двата тима да имаха своите положения, нов гол в мача не падна.

Така след победите с 1:0 и 2:0 в последните сезона, Наполи отново победи Ливърпул, този път доста по-звучно и категорично.

Снимка: Getty images

В другия мач от тази група Аякс разпиля Рейнджърс, побеждавайки го с 4:0 в Амстердам.

Ето и останалите резултати от тази вечер:

Група "В" Атлетико Мадрид - Порто 2:1 / Клуб Брюж - Байер Леверкузен 1:0

Група "С" Барселона - Виктория Пилзен 5:1 / Интер - Байерн Мюнхен 0:2

Група "D" Айнтрахт Франкфурт - Спортинг Лисабон 0:3 / Тотнъм - Олимпик Марсилия 2:0