Челси победи Фулъм с 2:1 на "Крейвън Котидж" в среща от 29-ия кръг на Висшата лига.

"Сините" от Лондон взеха дербито трудно, но записаха втора поредна победа в такова, след като преди дни удариха и Тотнъм на своя "Стамфорд Бридж".

Всички попадения в мача с Фулъм паднаха през първото полувреме, а точни за хората на Маурисио Сари бяха двама негови бивши възпитаници в Наполи - Гонсало Игуаин и Жоржиньо.

Челси бе по-добрият отбор на терена и заслужено триумфира, с което задълбочи кризата във Фулъм, който е закотвен в зоната на изпадащите. "Котиджърс" бяха водени от временния си наставник Скот Паркър, тъй като в дните преди мача Клаудио Раниери напусна клуба.

Гостите поведоха в 20-та минута с точен изстрел на Игуаин, който се възползва от центриране на Сесар Азпиликуета.

Фулъм обаче изненадващо отвърна на удара седем минути по-късно. След центриране от статично положение Люк Чеймбърс бе оставен непокрит на далечната греда и безпроблемно преодоля завърналия се на вратата на Челси Кепа.

В 31-та минута обаче "сините" вкараха гол, който се оказа победен. Със страхотен далечен удар Жоржиньо препарира Серхио Рико за 2:1.

В края на срещата Райън Сесеньон вкара изравнителен гол и взриви "Крейвън Котидж", но попадението правилно бе отменено заради засада.

Челси остава в битката за топ 4 и в момента е шести с актив от 56 точки - на една зад четвъртия Арсенал и на две зад четвъртия Манчестър Юнайтед, но и с мач по-малко. Фулъм е 19-ти с едва 17 точки.