Отборът на Милан оглави класирането на италианската Серия "А", поне за около 20 часа.

"Росонерите" победиха Верона с 3:2 в истинска драма, след като на почивката изоставаха в резултата с 0:2.

През първата част домакините бяха неузнаваеми, като Джанлука Капрари и Антонин Барак дадоха заслужен аванс от два гола на Верона.

Все пак Милан се събуди през втората част и натисна своя съперник, а надеждите върна Оливие Жиру, който след част игра направи резултата 1:2 след хубав удар с глава.

Ключови за изхода на мача бяха 120-те секунди между 76-ата и 78-ата минута, когато Милан набърззо осъществи пълния обрат.

Първо Франк Кесие изравни от дузпа, а със следващата атака Корай Гюнтер си отбеляза изключително нелеп автогол, за да направи обратът факт.

Бранителят на Верона трябваше да се справи с едно центриране по земя, което не изглеждаше някаква сериозна заплаха, но вместо да изчисти напред, той нескопосано прати топката в собствената си врата.

Така след 8 мача Милан има седем победи и едно реми, което отрежда първото място на тима с 22 точки.

Тази вечер мачът си от кръга обаче ще изиграе перфектният Наполи, който има само победи до момента, а ако постигне нова така, отново ще бъде с две точки пред "росонерите".