"Ботев" (Враца) записа първи успех след завръщането си в Първа лига, след като спечели гостуването си на "Септември" с 2:1.

Това бяха и първи точки за единствения новак в елита, който макар да изигра три добри мача от началото на сезона, нямаше шанс и записа три поражения.

Мачът бе първи между двата тима на ниво Първа лига, а за успеха на гостите спомогна нелепия автогол в началото на мача.

В 5-та минута топката бе центрирана отдясно, а десният бранител на столичани - Георги Стоичков, опита да изчисти, но заби топката неспасяемо в горния ъгъл на Валентин Галев.

От този момент тимът на "Ботев" бе в комфортна позиция, изчаквайки шансовете си на контраатака и спирайки почти всички атаки на "Септември" с добрата си игра в защита.

Снимка: Bulphoto

Спас Георгиев имаше два добри шанса да удвои, като при единия от тях топката срещна гредата. Малко по-късно и "Септември" уцели греда чрез Мирослав Будинов.

Второто полувреме започна доста по-активно за столичани, които усилено търсеха изравняване, но не успяваха да преодолеят отбраната в зелено.

Най-доброто положение се откри пред Крис Гади, но французинът нацели гредата и пропусна отличен шанс да изравни.

В 75-та минута, при една от опасните си контраатаки, тимът на "Ботев" успя да стигне до втори гол, който до голяма степен предреши срещата.

Емил Стоев направи хубаво центриране, а Петър Атанасов отбеляза третия си гол от началото на сезона.

Той е единственият играч на "Ботев", който се е разписвал в противниковата врата.

До края мачът сякаш се доиграваше, но нелепа грешка в отбраната на "Ботев" доведе до дузпа за "Септември" в последната минута.

Вратарят Красимир Костов направи нарушение срещу Бенга, а зад топката застана капитанът Борис Галчев, който не сгреши.

За изравнителен гол обаче време нямаше и така "Ботев" се поздрави с успеха.

В следващия кръг врачани посрещат "Етър" докато "Септември" гостува на "Левски".