Един от култовите герои за агитката на Цървена Звезда - Милан Павков, се превърна в големия грешник в една мрачна белградска нощ. Сръбският шампион няма да играе в групите на Шампионска лига, след като отпадна с общ резултат 4:5 от първенеца на Израел - Макаби (Хайфа).

Първата среща в Хайфа преди седмица завърши с победа от 3:2 за домакините, а днес "Мала Маракана" очакваше голям обрат, но преживя истински кошмар.

Мачът завърши наравно 2:2, като секунди преди края Звезда водеше с 2:1 и изглеждаше, че ще прати двубоя в продължения, където да опита да довърши израелския си опонент.

Но в последната 90-а минута гостите центрираха от фаул, а появилият се малко по-рано от пейката Милан Павков с нелеп опит за изчистване заби топката в собствената си врата.

ВИДЕО ВИЖТЕ ТУК >>>

Пълните трибуни, които в продължение на 90 минути създаваха изключителна атмосфера, просто замлъкнаха. Тишина, която по нелеп начин съкруши мечтата на сръбския шампион.

Снимка: АР/БТА

А Звезда имаше аванс от 2:0 в този мач, след като в много силната първа част, Александър Пешич и Мирко Иванич дадоха аванс на домакините.

В тези минути Звезда бе доста по-добрият тим, а "Мала Маракана" мечтаеше за още по-категоричен резултат, докато нещата не започнаха да се объркват в добавеното време на тази първа част.

След центриране от корнер сръбски бранител нелепо игра с ръка, а с помощта на ВАР съдията отсъди дузпа.

Наказателният удар на Хазиза бе спасен от Милан Борян, но секунди по-късно вратарят се превърна в грешник, когато наглед не особено труден удар на Сундгрен от около 35 метра се превърна в гол.

През втората част противно на очакванията Макаби бе по-опасният тим, но пропусна няколко много добри шанса, а в последната 90-а минута съдбата се усмихна на гостите, които с този щастлив автогол си осигуриха място сред 32-а най-силни клуба в Европа.

Там мястото си по категоричен начин осигури и отборът на Бенфика, който с класическото 3:0 довърши започнатото, постигайки нов успех над Динамо (Киев).

Така с общ резултат от 5:0 лисабонските "орли" ще бъдат част от групите на Шампионска лига.

Там ще бъде и чешкият първенец Виктория (Пилзен), който след обрат и победа с 2:1, елиминира азербайджанския първенец Карабах.