"Лвески" записа нелепа загуба във втората си контрола от зимната подготовка в Дубай.

Играчите на Станимир Стоилов водеха с 2:0 до 75 минута на мача срещу Ал Кувейт, но в крайна сметка загубиха срещата с 2:3.

Марин Петков даде аванс на българския тим в 20-ата минута, когато се разписа с хубав изстрел от дистанция. Уелтон вкара втори гол за "сините" в 24-ата минута след пробив.

В 75-ата минута кувейтският тим върна попадение, след като при опита си да изчисти топката, Дейвид Михалев нацели Келиан ван дер Каап и топката влезе във вратата на Николай Михайлов.

В 82-ата минута кувейтците изравниха след неориентирани действия на защитата на "сините", като точен бе Али Хюсеин, който надбяга Хосе Кордоба. Хюсеин вкара втория си гол в мача в 90-ата минута и с удар по диагонала вдясно от вратата, като направи обрата пълен.

levski.bg

Треньорът на Левски Станимир Стоилов заложи на тактическа постройка 4-2-3-1, като на вратата в този мач бе Пламен Андреев, Асен Митков действа като десен защитник, а в центъра си партнираха Сонко Сундбург и новото попълнение Кристиан Димитров. Друг нов - Асен Чандъров, игра редом до Андриан Краев в центъра на терена. Атаката на "сините" води Марин Петков, а зад него действаха Роналдо, Ивелин Попов и Уелтън.

Следващата планирана контрола за Левски е на 22 януари срещу Спартак (Москва). В първия си мач от зимната подготовка "сините" победиха Ал Насър с 2:1.