Виляреал и Реал (Мадрид) завършиха наравно 2:2 в интересен мач от третия кръг на Ла Лига.

В ключова фигура за "белия балет" се превърна Гарет Бейл, който отбеляза и двете попадения за своите, а в края на мача си изкара червен картон.

Зинедин Зидан, който бе готов да се раздели с Бейл през това лято, може да е повече от благодарен на крилото.

Реал взе инициативата в началото на срещата, но първи допусна гол. След грешка на Серхио Рамос в десетата минута, топката стигна до Акамби, чийто удар бе спасен. При добавката обаче Герард Морено вкара за 1:0.

Реал тръгна напред, но отправи неточни удари чрез Лука Йович и Лукас Васкес.

Резултатът бе изравнен в продължението на първата част. След многоходова акция Дани Карвахал подаде на Бейл и последният от лесна позиция реализира.

В 57-та минута враратрят на "жълтата подводница" Андрес Фернандес направи страхотно двойно спасяване след удари на Тони Кроос.

Виляреал отново поведе в 74-та минута. Въпреки че Куртоа спаси опасен удар, нова възможност пред Мой Гомес бе реализирана лесно за 2:1.

В 86-та минута Бейл избухна с гол в стил Ариен Робен реализирайки с левия крак от десния фланг - 2:2.

В края на мача остана време за уесеца и да си изкара втори жълт картон след две нарушения в продължението.