Реал (Мадрид) постигна втора победа от трите си мача от началото на сезона.

"Кралете" надвиха Бетис с 1:0 като гости, като доста неочакван герой излезе на сцената за гранда от столицата.

Това бе десният краен бранител Дани Карвахал, който вкара победното попадение. То бе общо пето за него с екипа на Реал в Ла Лига, след 201 мача с екипа на родния му клуб.

В 61-ата минута той завърши контраатака, при която Винисиус със сетни сили хвана топката на аутлинията, върна я към Бензема, а френският голаджия този път се отчете с брилянтна асистенция.

Той видя нахлуващия Карвахал на задна греда, центрира му топката и от въздуха десния краен бранител се разписа. Тези минуто между 50-ата и гола бяха най-силните за Реал в мача.

Иначе мачът не бе от най-силните за Кралския клуб, но трябва да отчетем, че освен здрава игра в отбрана и домакините от Бетис не предложиха кой знае каква продукция.

Така Реал поне временно оглави Ла Лига със събраните 7 точки от три кръга.