Два гола на Рафаел Варан осигуриха победата с 2:1 на Реал (Мадрид) срещу последния в Ла Лига - Уеска. Столичани дори не успяха да съберат група от 18 футболисти и на практика Зинедин Зидан имаше само шестима резервни играчи.

Шампионите се оказаха в ролята на изоставащи в резултата в 48-ата минута, когато Шинджи Оказаки намери Хави Галан, а той вкара с хубав изстрел с левия крак. Малко след това домакините бяха близо до втори гол, но удар на Рафа Мир попадна в гредата.

В 55-ата минута и Реал удари греда - след изпълнение на пряк свободен удар на Карим Бензема, а Варан стигна най-бързо до топката, за да я добави и да изравни - 1:1. Френският защитник донесе трите точки с нова добавка две минути преди края, когато реагира след удар с глав на Каземиро и направи резултата 2:1.

Реал е втори в класирането с 43 точки - седем по-малко от лидера Атлетико и три повече от третия Барселона.