Десният защитник Ашраф Хакими вкара и двата гола за пълния със звездни нападатели тим на ПСЖ, който измъкна нова много трудна победа във Франция - 2:1 на терена на Мец. Мароканският бранител, привлечен от Интер това лято, откри резултата в 5-ата минута, след като удар на Мауро Икарди бе спрян на голлинията от бранител на домакините.

Мец обаче заслужено изравни след здрава битка в края на първото полувреме. Бубакар Конате надскочи отбраната на парижани и вкара с глава за 1:1.

През втората част фаворитът имаше достатъчно положения, макар Лео Меси изобщо да не попадна в групата заради травма в коляното. Тя е била и причината за смяната му в миналия кръг, предизвикала толкова коментари и намеци за скандал между него и треньора Маурисио Почетино.

Хакими вкара пък в петата минута от добавеното време, след като Неймар го изведе отдясно. Защитникът показа класа, достойна и за Ней, и за Меси, и за Мбапе - премести топката от десния на по-слабия ляв крак, елегантно влезе към точката за дузпа и прати удар с техника, а не със сила, в долния ъгъл на вратата.

Така ПСЖ печели за втори пореден път само за 4 дни с гол далеч след 90-ата минута. В неделя същото се случи у дома срещу Лион (пак 2:1), когато Мауро Икарди вкара с глава в 4-ата минута на добавените пет.

Тимът е с 21 точки от 7 мача - пълен актив, като води вече със 7 пред втория Марсилия, който е с мач по-малко.