Новакът ЦСКА 1948 продължава със силното си представяне от началото на сезона, като постигна убедителен успех с 5:1 над Славия.

Така поне за няколко часа, "червените" се настаниха на третото място в класирането, докато Славия продължава да е на незавидната предпоследна позиция.

Това бе третият пореден домакински мач на ЦСКА 1948, в който новакът бележи 5 попадения. След 5:1 на Етър и 5:0 над Ботев (Пловвдив), днес 5 гола отнесе и Славия.

На терена на стадион "Васил Левски" стартираха 21 български играчи, като само юношеският национал на Северна Македония - Филип Антовски, бе роден извън пределите на България.

Все пак превъзходството на ЦСКА 1948 бе доста сериозно, което ясно си личи от получилият се резултат.

Неостаряващият Мартин Камбуров даде тон за победата с гол 33-ата минута, когато с глава засече центрирането на младия Марио Тупузов.

В тази ситуация 40-годишният Камбуров вкара във вратата на 44-годишния Георги Петков.

В края на първата част пък Васил Шопов удвои резултата, давайки заслужена преднина от два гола на тима си.

Славия обаче започна силно втората част и бърз гол на Емил Стоев даде надежди на "белите", че могат да измъкнат нещо от този мач.

Тези надежди обаче продължиха само няколко минути, защото реферът отсъди дузпа в полза на ЦСКА 1948, която Мартин Камбуров превърна в гол за 3:1. Това бе неговият гол №244 в елита на България.

Това сякаш пречупи символичните гости от Славия, които просот доиграваха мача. ЦСКА 1948 пък заигра с настроение, като двата гола до края и крайният резултат 5:1, бе най-малкото, с което "белите" можеха да се разминат.

Двете попадения до края вкара младият Ангел Бастунов, който влезе на мястото именно на Мартин Камбуров.