Ламин Ямал и Роберт Левандовски вкараха головете за Барселона при втората поредна победа на отбора - 2:1 срещу Атлетик (Билбао).

На практика обаче полският ветеран измъкна каталунците при първото им домакинство за новия сезон в Ла Лига.

17-годишната изгряваща звезда Ямал даде тон за попаденията тази вечер, след като реализира първия гол с красив далечен удар в 24-ата минута. Но и с доза късмет, тъй като топката се отби в защитника на гостите Иниго Лекуе.

Оян Сансет изравни за гостите от дузпа малко преди края на полувремето, пращайки Марк-Андре Тер Щеген в обратния ъгъл за 1:1.

Левандовски, който реализира и двата гола при 2:1 срещу Валенсия преди седмица, отново бе точен четвърт час преди края. Вратарят на гостите отби центриране от страна на Педри, а Лева бе светкавичен при добавката от няколко метра - 2:1.