Клаудио Писаро се превърна в герой за Байерн, четири години след последния си мач за тима.

40-годишният перуанец вкара за Вердер (Бремен) при равенството 2:2 с Борусия (Дортмунд), което почти подари титлата на Байерн.

При оставащи 2 кръга до края, преднината на баварците е 4 точки и едва ли ще се получи изненада, която да ги лиши от седма поредна титла.

Борусия водеше с 2:0 в Бремен, след голове на Пулишич и Алкасер.

В средата на втората част обаче последваха шокиращи минути, в които Вердер изравни.

Вторият гол бе вкаран с мощно воле от Писаро. Той има шест титли с екипа на Байерн, на път е да им подари и седма.

Няколко часа по-рано, Байерн бе спечелил домакинството си на последния Хановер.

Съвсем очаквано, баварците контролираха целия мач и допуснаха само един удар към вратата си, но той се оказа гол.

За тяхно щастие голът не бе фатален. Резултатът вече бе 2:0 благодарение на Роберт Левандовски и Леон Горецка.

Бразилецът Жонатас влезе на почивката за Хановер и в рамките на 10 минути вкара гол от дузпа и си изработи два картона, за да напусне терена.

Така задачата на Байерн стана още по-лесна, а терти гол на Франк Рибери тотално реши срещата.