Манчестър Сити записа първата си загуба от началото на сезона във Висшата лига.

В среща от 16-ия кръг "гражданите" загубиха гостуването си на Челси с 0:2 и отстъпиха първото място в шампионата за сметка на Ливърпул.

Хората на Маурисио Сари изиграха перфектен двубой и заслужено победиха в тактическата битка между италианеца и Пеп Гуардиола.

Успехът за лондончани идва след три поредни загуби от този съперник и възобновява битката за титлата, тъй като разликата между двата отбора вече е седем точки.

Първото полувреме беше симфония на комбинативния футбол и двата отбора си подаваха топката през цялото полувреме преди Челси да удари.

Това се случи в края на 45-те минути, когато след образцова атака Еден Азар върна топката към Нголо Канте, който със силен удар наниза втория си гол от началото на сезона.

Второто попадения дойде в 78-та минута, когато Давид Луис реализира с глава след изпълнение на ъглов удар от Еден Азар. Белгиецът се отчете с две асистенции и бе сред най-добрите на терена.

В края Сити опита да осъществи натиск и принуди няколко спасявания от Кепа, но не стори достатъчно да предотврати първата загуба.