За първи път от сезон 2016/2017 насам шампионът на Шотландия завършва сезона без загуба.

Стивън Джерард и Рейнджърс сториха това след 4:0 срещу Абърдийн в последния кръг, а успоредно с това подобриха 107-годишен рекорд на градския съперник Селтик за най-много мачове без допуснат гол.

През сезон 1913/1914 “детелините” завършват с 14 гола във вратата си, а през настоящата кампания “сините” допуснаха с един по-малко - 13 в 38 мача. Воденият от легендата на Ливърпул тим от Глазгоу приключв със 102 точки и голова разлика +79.

Въпреки някои колебания през второто полувреме днес, домакините отново не позволиха на съперника да отбележи и така изпращат сезона с фантастична серия от 26 поредни мача без допуснато попадение.

Рейнджърс спечели всичките си 19 мача у дома на “Айброкс” - за последно това беше правено от Селтик под ръководството на Мартин О’Нийл и със Стилиян Петров в състава.

Автогол на Джо Люис още в петата минута даде преднина на домакините, след това Кемар Рууф добави по един гол през всяко полувреме, а Джърмейн Дефоу вкара четвърти две минути преди края, за да оформи убедителния успех с 4:0.