Байер (Леверкузен) направи поредната си уверена крачка към голямата цел - титлата в Бундеслигата. "Аспирините" спечелиха пети пореден мач и общо двадесети от началото на сезона в Германия, надигравайки Кьолн като гост с 2:0.

По този начин воденият от Чаби Алонсо тим се откъсна на 10 точки пред шампиона Байерн (Мюнхен) в класирането на Бундеслигата и вече има актив от 64. До края на сезона в германското първенство остават точно толкова кръгове, колкото е и дистанцията между първите два тима - 10.

Голове на бековете на отбора - Жереми Фримпонг в 37-ата минута и Алекс Грималдо в 73-ата осигуриха поредните три точки за бившия отбор на Димитър Бербатов. Освен това с двата си гола днес Байер изравни най-доброто постижение в клубната си история, след като отбелязва поне веднъж в 17 последователни двубоя като гост - досегашното върхово постижение датираше от 2016 година.

Фримпонг има 10 гола и 10 асистенции във всички турнири, докато Грималдо е с 11 попадения и 11 голови подавания.

И днешната среща мина под знака на абсолютна доминация от страна на гостуващия тим, а червен картон на Ян Тилман от състава на Кьолн още в 14-ата минута до голяма степен предреши какво ще се случи в остатъка от двубоя.

Леверкузен никога не е печелил титлата в Германия, но за сметка на това има пет втори места - през 1997, 1999, 2000, 2002 и за последно през 2011 година.

Байер продължава да няма загуба не просто в Бундеслигата, а във всички турнири и има 99 реализирани гола в 34 двубоя.