Изключителният Байер Леверкузен продължава да прави сезона на мечтите си и удари с 2:0 Рома на неговия стадион в първия полуфинал от турнира Лига Европа.

Германският състав просто лети по терените и у дома, и из континента, като вече в 47 мача поред не е победен. Още три в шампионата остават пред тима на Чаби Алонсо, отдавна осигурил си титлата, за да остане без поражение за целия сезон.

Както и финал за Купата на Германия (срещу тим от втора лига - Кайзерслаутерн), реванш срещу Рома у дома след седмица, а и евентуален финал в турнира. И ако не допусне загуба в тези срещи, Леверкузен ще пренапише историята на футбола.

ВИЖТЕ КАК ГО НАПРАВИ ЛЕВЕРКУЗЕН В РИМ>>>

Никога досега отбор не е минавал през целия сезон у дома и в Европа без нито едно поражение.

Мачът в Рим днес бе първа част от сблъсъка, но се видя ясно кой е отборът, който има повече самочувствие, а и класа. Флориан Вирц откри след груба грешка в отбраната на домакините в 28-ата минута, след което връщане назад нямаше за италианците.

Леверкузен тотално контролираше играта, изпусна още положения за втори гол, но все пак стигна до такъв. Роберт Андрих вкара 14 минути преди края.

Ако успее да стигне до финала, което към момента изглежда доста вероятно, тимът на Алонсо ще има възможност да направи требъл. А и ще играе на европейската сцена в мач за трофей за първи път от 2002 г.

Тогава с Димитър Бербатов в състава, Байер падна от Реал на финал в Шампионската лига с 1:2.

Преди година точно Рома спря Леверкузен на полуфиналите в същия турнир след 0:0 в Германия и 0:1 в Рим, но този път нещата не изглежда вероятно да се повторят.

А този отбор, който не познава загуба в 47 мача във всички турнири, е просто изумителен.

В другия полуфинал Марсилия и Аталанта направиха 1:1 в първи мач в южния френски град. Гостите поведоха с попадение на Джанлука Скамака в 11-ата минута, а девет по-късно Шансел Мбемба изравни със страхотен гол.

Аталанта никога не е играл европейски финал и е само на 90 минути от него. Марсилия загуби три в този турнир за последните 25 години и никога не е вдигал трофея.

Реваншите са на 9 май, а финалът - на 22 май в Дъблин.