Страхотната 2020-а за Милан завърши по брилянтен, но и изключително драматичен начин. "Росонерите" победиха Лацио с 3:2 в луд мач, който бе решен с победен гол в 92-ата минута.

По този начин Милан остава единственият непобеден тим в топ 5 първенствата на Европа, а впечатляващата серия без поражение на домашната сцена за тима е от общо 26 двубоя. След прекъсването заради коронавируса през март, нито един тим от Серия "А" не успя да надвие Милан.

Именно заради това не е изненада, че "росонерите" ще посрещнат празниците като напълно заслужен лидер с 34 точки, една пред градския съперник Интер, който по-рано днес победи Верона с 2:1.

Героят за Милан за пореден път през сезона се казваше Тео Ернандес, който в добавеното от съдията продължение вкара с глава след центриране от корнер, за да донесе успеха на своя тим.

Но мачът на "Сан Сиро" бе истинско дерби, каквито и бяха очакванията, като трите точки можеха да отидат и в двета посоки, а пък равенството изглеждаше най-логичния резултат.

Всичко започна по приказен начин за домакина Милан, който водеше с 2:0 след 17 минути игра. Анте Ребич засече с глава центрирането на Чалханоглу от корнер за 1:0.

Хърватинът бе в основата и на втория гол, когато неговите действия доведоха до дузпа в полза на "росонерите". Ударът на Ребич се отби от ръката на падналия на земята Патрик. Ситуацията, около която можеше да се спори, но реферът бе категочирен.

Турският национал Хакан Чалханоглу се нагърби с изпълнението и бе точен за 2:0.

Снимка: Getty images

Незнайно защо, Милан намали оборотите след втория гол и предостави инициативата на Лацио, който бързо успя да се възползва.

"Орлите" получиха дузпа, около която също имаше доста съмнения, но след консултация с ВАР реферът реши да я отсъди.

Чиро Имобиле не успя да я вкара, но след хаоса при добавката, най-съобразителен бе Луис Алберто, който успя да отбележи.

През почти цялата втора част Лацио бе господар на терена, срещу видимо умореният тим на Милан. Така се стигна и до заслужено равенство, донесено от Чиро Имобиле. Голаджията на Лацио засече от въздуха страхотен пас на Сергей Милинкович-Савич.

В следващите минути Лацио изтърва няколко шанса за пълен обрат, а в заключителните минути Анте Ребич на два пъти пропусна да реши всичко в полза на Милан. Така изглеждаше, че всичко отива към логично реми, преди да дойде звездният миг на тео Ернандес, донесъл успеха на Милан.

Така Милан е първи с 34 точки, Интер има 33, Рома е с 27, Сасуоло с 26, Наполи с 25, а шампионът Ювентус е шести с 24 пункта.