Нападателят Айвън Тони, чието отсъствие мнозина определиха като една от големите изненади в селекцията на Англия за Мондиала, показа на всички, че може би е заслужавал повиквателна.

Именно той вкара два гола, а неговият Брентфорд победи с 2:1 шампиона Манчестър Сити като гост.

При това Тони го направи по изключително болезнен за "гражданите" начин, вкарвайки победното попадение в 98-ата минта на мача.

Заети отчаяно да търсят победен гол, играчите на Манчестър Сити бяха хвърлили всички сили в атакуващ план, което позволи на Брентфорд да направи една финална и решителна контраатака.

В нея Джошуа Да Силва подаде успоредно на голлинията, където Айвън Тони нямаше проблем да реализира за 2:1.

Именно той откри резултата още в 16-ата минута, преди Манчестър Сити да изравни в добавеното време на първата част след превъзходно изпълнение на Фил Фоудън.

Не бе изненада, че цялата втора част премина пред вратата на Брентфорд, но гостите от Западен Лондон се бранеха храбро, като дори успяха да излъжат шампионите в 98-ата минута.

А двете попадения на Айвън Тони със сигурност ще повдигнат въпроси към селекционера на Англия Гарет Саутгейт.

Така Сити ще посрещне паузата за Мондиала в минорно настроение и пасив от две точки от върха, което още тази вечер Арсенал може да увеличи на пет.