Арда и Лудогорец изиграха фантастичен двубой от междинния 16-и кръг в Първа лига и завършиха наравно 2:2 в Кърджали.

Играчите на Николай Киров продължават да затвърждават позитивната си форма и не се дадоха на тези на Станислав Генчев, които бяха в серия от шест поредни победи в шампионата.

Кърджалии на два пъти изоставаха в резултата след голове на Кирил Десподов и Драгош Григоре, но изравниха чрез Спас Делев и Жуниньо, за да се поздравят с позитивния резултат. Все още не се намира отбор, който да ги победи в Кърджали през този сезон и това им носи четвърто място в класирането с актив от 28 точки.

Лудогорец е първи 36 точки и води с три на Локомотив, но е и с мач по-малко.

Снимка: Bulphoto

Срещата започна силно за Лудогорец и в деветата минута Елвис Ману направи първия пропуск в мача, като стреля неточно след остро подаване на Антон Недялков от левия фланг.

В 11-ата минута обаче разградчани бяха точни. Кирил Десподов проби през центъра и опита подаване, но вместо това прати топката в Емил Мартинов, който без да иска му върна. Получи се куриозно двойно подаване и бившият играч на ЦСКА реализира за 1:0.

Арда показа, че няма намерение да се предава и изравни резултата в 17-ата минута. Кърджалии спечелиха топката след лошо подаване на Светослав Дяков, а Иван Коконов пусна задължаваща асистенция към Спас Делев, който не сгреши сам срещу вратаря.

В 23-ата минута лек удар на Каули Оливейра бе спасен с лекота от Иван Караджов и това бе последното интересно действия през първата част.

Втората също започна с натиск на Лудогорец и в 48-ата минута Елвис Ману изпусна сам срещу вратаря Караджов от малък ъгъл след двойно подаване с Клаудиу Кешеру. След час игра той отново Ману пропиля изгоден шанс.

Все пак в 70-ата минута Лудогорец стигна до своя втори гол. Кирил Десподов центрира от ъглов удар и Драгош Григоре се извиси над всички, за да отклони топката с глава за 2:1.

Арда отново не се уплаши и тръгна в атака. В 84-ата минута кърджалии отново изравниха. Матеус Леони центрира от десния фланг и Иван Тилев стреля опасно с глава, като Пламен Илиев изби топката в гредата. От добавка обаче Жуниньо вкара за 2:2.

Гостите отново опитаха да стигнат до победен гол, но в 87-ата минута Кешеру изпусна с изстрел фронтално срещу вратата. В продължението на срещата Караджов направи значимо спасяване, за да запази точката за своя отбор.