Ожесточената битка за оцеляване в Първа лига, в която са замесени пет отбора, продължава с пълна сила.

В битка между два от тези отбори, Славия загуби срещу гостуващия Ботев (Враца) с 0:2.

А в предпоследния кръг от редовната част на сезона, това сериозно ограничи шансовете на "белите" да заемат спасителното преди плейофите 10-о място. Получилият се резултат изравни Славия и Ботев (Враца) по точки, но врачани имат предимство в директните мачове, което в края на сезона може да бъде решаващ фактор.

Двата тима имат 22 точки, с две по-млако от 10-ия Ботев (Пловдив), който по-късно тази вечер гостува във Варна, като с победа над Черно море ще стане недосегаем.

Получилият се резултат на стадион "Славия" определено може да се приеме като изненада, защото точно Ботев бе отборът в най-слаба форма в родния елит. Една победа, едно реми и 11 зазгуби бе активът на врачани преди мача, но въпреки това те се пребориха за трудния, но заслужен успех.

Макар на терена да бяха отбори от дъното на таблицата, първото полувреме бе доста вълнуващо, с положения и пред двете врати, два гола и две греди.

Очаквано Славия стартира по-агресивно и с повече самочувствие, като "белите", които странно защо домакинстваха с черни екипи, пропусна няколко нелоши шанса за гол.

Така се стигна до 17-ата минута на мача, когато при една от редките атаки на гостите до този момент, опитният Христо Златински бе забравен от бранителите.

Халфът уверено пое топките на гърди и стреля мощно в центъра на вратата, като Андреа Христов се хвърли и изби топката. Страничният рефер бе категоричен, че топката е преминала голлинията и това е гол, като повторенията абсолютно потвърдиха решението му.

Това съвсем отвори мача, а малко по-късно неразбирателство в отбраната на врачани доведе до ситуация, в която Аласан Ндиай едва не си отбеляза зрелищен автогол, стреляйки мощно в горната греда на собствената си врата. Само секунди по-късно играта вече бе на другия край на терена, където Петър Атанасов отвърна с хубав удар, спрял се в страничния стълб на вратата на Славия.

След още няколко чудесни атаки на двата тима, дойде и 36-ата минута, в която видяхме и най-красивия момент в мача. Може би и един от най-красивите моменти през целия сезон. Ботев изпълни корнер, след който Нидай свали топакта към Валери Домовчийки, а той от движение отбеляза невероятен гол.

Страхотното му воле удари напречната греда, тупна около метър зад голлинията и излезе от вратата, докато играчите в черни екипи гледат с отчаян поглед.

Това бе и голът, който реши мача. Славия изпусна златния си шанс да върне интригата в началото на втората част, когато на няколко метра от вратата се озова Андреа Христов, но стреля доста нескопосано.

До края Ботев умело затвори мача, като не позволи опасности пред своята врата и взе изключително ценните три точки.