Бразилският национален отбор по футбол продължава да е в сериозна криза, а това се затвърди и на старта на Копа Америка за тима, където Селесао направи разочароващо 0:0 с аутсайдера в групата Коста Рика.

По този начин Бразилия няма победа във вече пета поредна официална среща, след като в края на миналата година направи реми с Венецуела и допусна три поредни загуби от Уругвай, Колумбия и Аржентина в квалификациите за Мондиала 2026.

Няколко месеца по-късно и с нов селекционер очакванията бяха съвсем различни, но бразилският тим отново бе крайно неубедителен и се препъна в Коста Рика.

Селесао очаквано контролираше събитията през целия мач, но истината е, че не създаде достатъчно чисти положения, а освен това не вкара и малкото си добри шансове и по този начин се стигна до крайно разочароващото реми.

С него бразилските футболисти затвърдиха опасенията на доста анализатори и легенди в родината си, че са твърде далеч от нужното ниво и изобщо не са сред фаворитите в турнира.

Разбира се, това е само първи мач в надпреварата и все още нищо за бразилците не е загубено.

Снимка: Getty images

Иначе в другия мач от групата изненади нямаше и скритият фаворит в Копа Америка - Колумбия, победи Парагвай с 2:1.

Колумбийците си свършиха работата още през първата част, повеждайки чрез Даниел Муньос и Джеферсон Лерма, като и в двата случая асистенцията бе на бившия играч на Реал (Мадрид) - Хамес Родригес.

В 69-ата минута парахвайците върнаха едно попадение чрез Енсиско, но то не бе достатъчно за нищо повече в мача.