Манчестър Юнайтед за трети пореден сезон се класира за полуфиналите на Купата на Лигата, известна и като Карабао Къп.

На "Олд Трафорд" домакините нямаха особени проблеми срещу намиращия се две нива под тях Чарлтън и го победиха с 3:0.

Заради разликата в класите мениджърът на Юнайтед Ерик тен Хаг бе решил да даде почивка на голяма част от титулярите, включително и на намиращия се в убийствена форма Маркъс Рашфорд. Той остана на пейката, а без него Юнайтед успя да открие резултата чрез Антони в 21 минута. Това бе попадение във втори пореден мач за него, след като се разписа и срещу Евертън

Гостите обаче успяха да не свалят гарда, а в средата на втората част дори имаха две хубави възможности да изравнят резултата. Това наложи влизането в игра на Рашфорд и той не разочарова.

Английският национал заби още два гола във вратата на Чарлтън в последните 3 минути на срещата, разписвайки се в шести пореден домакински мач за Манчестър Юнайтед.

В другия четвъртфинал от вечерта представящият се много силно Нюкасъл спечели с 2:0 срещу Лестър и също продължава напред.