Славия постигна четвъртата си поредна победа в шампионата през пролетта. В двубой от 24-ия кръг столичани се наложиха с 2:1 у дома над Ботев Пловдив и заличиха шансовете им за топ 6.

След този успех Славия си гарантира мястото в челната шестица, докато Ботев ще играе във втората осмица до края на първенството.

През първата част домакините бяха значително по-активни на наводнения терен на стадион "Славия", но не успяха да достигнат до чисто голов удар.

В 14-ата минута топката се спря в локва при връщане на Димитър Пиргов към Янко Георгиев, Ивайло Димитров стигна първи до кълбото, а вратарят на пловдивчани го закачи, но главният съдия Драгомир Драганов не отсъди нарушение.

Четири минути след това Андреа Христов центрира в наказателното поле, топката се удари в крака и веднага след това ръката на Станислав Работов, но отново не последва сигнал от рефера Драганов.

В 50-ата минута "белите" взеха аванс в резултата. Емил Виячки се разписа с глава след центриране от корнер на Емил Стоев.

В 61-ата минута Ботев изравни чрез Антонио Вутов, който вкара отблизо след центриране на Димитър Тонев.

Точно 12 минути преди изтичане на редовното време Стоев асистира на появилия се от скамейката Радослав Кирилов и той реализира за 2:1 във вратата на Янко Георгиев.