Лацио победи шампиона Ювентус в дербито на 15-ия кръг в Серия "А".

Така "орлите" нанесоха първа загуба на съперника си през сезона и затвърдиха нашумелите му проблеми в отбрана. Победата е седма поредна на Симоне Индзаги и той вече мечтае за нещо повече от класиране в Шампионска лига. Успехът бе едва втори в последните 30 мача за Лацио срещу Ювентус.

Победителят вече има 33 точки и е само на три зад днешния си съперник, който остава втори. Интер, въпреки равенството си срещу Рома, остава на върха с 38 точки и битката тепърва предстои.

Първото полувреме в Рим бе много интересно и двуостро. Отборите не се свеняха да атакуват и знаеха, че със защита този мач няма да се спечели. Лацио започна по-силно, но Пауло Дибала създаде най-добрите голови ситуации, в които гол не падна. Два негови удара, единият директно от ъглов удар, бяха спасени от вратаря Томас Стракоша. Последва и значим пропуск с глава на Федерико Бернардески.

В 25-та минута устремът на Юве даде резултат. Родриго Бентакур даде перфектен пас на Кристиано Роналдо, който реализира най-лесния си гол през сезона от непосредствена близост.

До края на полувремето Лацио се втурна в атака и направи два пропуска чрез Чиро Имобиле. На другата врата Стракоша направи страхотно спасяване след удар с глава на Роналдо.

Точно когато започна да тече добавеното време на първата част, Лацио удари за 1:1. Точен бе Луис Фелипе с глава след центриране на Луис Алберто.

През втората част "орлите" бяха господар на терена, но това можеше да не е така, ако в 65-та минута Дибала се бе възползва от непростима грешка в отбраната на съперника. Аржентинецът видя как и този път ударът му е спасен от вратаря.

Малко след това дойде ключов момент в срещата. Хуан Куардадо от гостите получи директен червен картон, събаряйки съперник като последен в отбраната. Първоначално реферът даде жълт картон, но с помощта на ВАР избра правилното решение и изгони колумбиеца.

Лацио се възползва мигновено и поведе в 74-та минута. Сергей Милинкович-Савич взриви "Олимпико", след като по перфектен начин пое пас от Луис Алберто зад гърба на Матайс де Лихт и преодоля с прецизен удар Войчех Счесни.

В 79-та минута Чиро Имобиле изпусна дузпа, но в 95-ата Фелипе Кайседо реши всичко след контраатака, в която бяха трима играчи на Лацио срещу един на Ювентус.