Реал Мадрид постигна категорична победа с 5:2 над Селта на "Сантяго Бернабеу" в среща от четвъртия кръг на испанската Ла Лига.

Карим Бензема бе герой за "белия балет", отбелязвайки хеттрик в мач, в който той и съотборниците му имаха проблеми преди почивката и губеха с 1:2.

С този успех Реал се изкачи на върха в класирането с актив от 10 точки, колкото имат още Атлетико Мадрид и Валенсия.

Резултатът бе открит от Селта още в четвъртата минута, когато дълбоката им преса даде резултат и Санти Мина преодоля вратаря Тибо Куртоа.

Реал успя да изравни в 24-ата минута с първия гол на Бензема. Френският нападател се възползва от подаване на Феде Валверде с едно докосване.

Гостите отново взеха аванс с попадение на Франко Черви в 31-а минута.

Секунди след почивката Бензема отново изравни, а малко по-късно Винисиус даде аванс на Реал след асистенция на Бензема.

В 72-ата минута Лука Модрид се разходи между защитниците на Селта и стреля с външен фалц. Последва спасяване, но при добавката новото попълнение Едуардо Каванинга вкара от близка дистанция за 4:2.

Крайното 5:2 бе оформено с още един гол на Бензема, който реализира дузпа след отсъдена за нарушение срещу Винисиус.

Поражението оставя Селта на 18-ата позиция с актив от една точка.