Луис Суарес започна по блестящ начин кариерата си в Атлетико Мадрид, след като скандално бе пуснат със свободен трансфер от Барселона.

Уругвайският нападател вкара два гола и направи асистенция за 30 минути на терена при победата на "дюшекчиите" с 6:1 над Гранада в Мадрид и така отборът на Чоло Симеоне дава заявка, че отново може да е сред конкурентите за титлата.

Атлетико бе пълен господар на терена срещу отбор, който се установи като един от най-добрите в лигата в последните години и който завърши седми през миналия сезон.

Диего Коста откри резултата в деветата минута, а в 16-ата Саул Нигес изпусна дузпа, отсъдена за нарушение срещу Жоао Феликс.

Анхел Корея направи 2:0 в 47-ата минута след асистенция на Феликс, а именно португалецът реализира за 3:0 след 65 минути игра.

Суарес влезе на терена в 70-ата минута и беше неудържим. Трябваха му само 120 секунди, за да даде асистенция на Маркос Йоренте - 4:0. В 85-ата минута с глава реализира за 5:0. Малко след това Гранада вкара почетно попадение чрез Хорхе Молина.

В 94-ата минута Суарес вкара втория си гол, за да оформи крайното 6:1. Уругваецът за половин час на терена ни накара да гадаем дали не може да направи Атлетико шампион през този сезон.