Оливие Жиру няма спирка, като само в рамките на няколко дни успя да се превърне в новия идол на тифозите на Милан.

Френският нападател поведе "росонерите" към разгром с 4:0 срещу Лацио в мач от четвъртфиналите за Купата на Италия.

Жиру реши сблъсъка с два бързи гола в края на първата част, както направи и преди дни в градското дерби и битка за върха на шампионата срещу Интер. Тогава обаче двата бързи гола на французина донесоха обрат и много сладка победа срещу големия съперник.

Видео от мача вижте на MAXSport.live

Онези голове от събота оставиха Милан в битката за титлата, а днешните попадения на Жиру пратиха "росонерите" към полуфиналите за Купата, за да е жива и мечтата за дубъл. А съперник за място на финала ще е не кой и да е, а отново градският съперник Интер.

Шоуто на "Сан Сиро" бе за сметката на Лацио, който през този сезон не спира да редува силни мачове със звучни издънки, каквато преживяха феновете на "орлите" тази вечер.

Резултатът откри Рафаел Леао в 24-ата минута, преди да дойдат миговете на Жиру в края на първата част.

Първо Кесие му предостави топкатана празна врата, а още със следващата атака упражнението се повтори, но този път Тео Ернандес предостави топката на Жиру, който се разписа.

При 3:0 вече всичко в сблъсъка бе решено, а Франк Кесие оформи крайното 4:0 десет минути преди края.