Френската Лига 1 е първенството на Пари Сен Жермен - тимът, триумфирал като шампион в седем от последните осем години. Сега обаче столичани не са в обичайната си роля на лидер в шампионата, защото на върха в таблицата е Лил.

“Песовете” осъществиха зашеметяващ обрат в дербито на кръга с Лион и след 3:2 отново поведоха колоната с точка аванс пред ПСЖ. Резултатът от този мач на практика остави загубилия тим далче от борбата за върха - Лил е първи със 73 точки, следван от ПСЖ (72), Монако (71) и Лион (67).

Ислам Слимани даде преднина на домакините от Лион в 20-ата минута, а петандесет по-късно Жозе Фонте си отбеляза автогол след центриране от фаул, поставяйки своя тим в още по-трудна ситуация.

Бурак Йълмаз намали с перфектен пряк свободен удар в последната минута на първото полувреме, а четвърт час след подновяването на играта асистира на Джонатан Дейвд за изравнителния гол.

Пет минути преди края Йълмаз вкара и победния гол за Лил, след като надбяга защитата на Лион, за да прехвърли вратаря и да гарантира трите точки на своя тим - 3:2. 35-годишният турчин има 12 гола и 5 асистенции в Лига 1 този сезон.

Лион загуби за едва трети път мач от първенството, в който повежда с 2:0.

Останалите два случая са от 1972 година (2:4 от Нант) и 2012 година (3:4 от Ница).