Карим Бензема продължи с невероятното си представяне и изведе Реал (Мадрид) до успех с 3:0 над Атлетик (Билбао).

Французинът вкара и трите гол в мача, като го направи само в рамките на едно полувреме.

Така той има 10 гола в последните седем мача и изглежда прероден под ръководството на сънародника си Зинедин Зидан.

Първата част на "Сантяго Бернабеу" бе доста безлична, без интересни ситуации, а в края Карим Бензема имаше проблеми с ръката и се появиха индикации, че може да бъде заменен.

Това обаче не се случи и французинът сътвори шоу за феновете на "белите".

В началото на втората част той вкара с глава след страхотно цетриране на Марко Асенсио.

В 76-ата Бензема удвои след нов гол с глава, а в последните минути на мача се възползва от грешка на вратаря на Атлетик и се разписа от над 30 метра.

Реал продължава да заема третата позиция, на 13 точки от лидера Барселона и без шансове за титла.